GBP w Ciepielowie powstała 2 lutego 1947 roku, mieści się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepielowie. Gromadzi zbiory o charakterze uniwersalnym, obejmującym literaturę piękną polską i obcą dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, literaturę dotyczącą regionu. Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany i aktualizowany z uwzględnieniem potrzeb, zainteresowań i poszukiwań czytelników.
Biblioteka posiada dostęp do Internetu oraz trzy stanowiska komputerowe do dyspozycji czytelników z programu IKONKA, a także biblioteczny program MAK 4.3a, szczególnie przydatny do prowadzenia baz o charakterze katalogów i kartotek w bibliotekach. Obecnie obsługuje 573 czytelników, posiada 19 604 woluminów.
Kadra Biblioteki: Renata Gołębiowska-Ambrozik – dyrektor GBP, Bożena Gajek oraz Justyna Grzeszczyk - bibliotekarze.

W strukturze organizacyjnej biblioteki znajdują się dwie filie.
Filia Biblioteczna w Czerwonej powstała 1957 roku, mieści się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie. Jej zbiory liczą 7 248 woluminów, korzysta 146 czytelników, posiada dostęp do Internetu oraz cztery stanowiska komputerowe do dyspozycji czytelników. Bibliotekarzem jest Teresa Marciniak.
Filia Biblioteczna w Wielgiem (najmłodsza placówka) powstała 1985 roku, obecnie mieści się w nowym budynku w Domu Ludowym. Jej zbiory liczą 7 294 woluminów, korzysta 162 czytelników, posiada dostęp do Internetu oraz pięć stanowisk komputerowych do dyspozycji czytelników. Bibliotekarzem jest Joanna Niedziela.




czwartek, 13 maja 2010

"Biblioteka w przestrzeni cyfrowej"

Wczoraj, 12 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek Biblioteka Pedagogiczna w Lipsku zorganizowała konferencję naukową. Jej uczestnikami byli bibliotekarze bibliotek szkolnych, publicznych i pedagogicznych oraz osoby zarządzające oświatą i placówkami kulturalno-oświatowymi.




Na konferencji poruszono trzy tematy:
- Zajęcia w bibliotece 2.0 - narzędzia online do udostepnienia i edycji zdjęć - mgr Magdalena Sośnierz

- Biblioteki w portalach społecznociowych - dr Tomasz Chrząstek

- E-książka i e-czytelnia - gadżet czy technologia jutra - Zbigniew Trysiński.

Po konferencji rozpoczęła się dyskusja na przedstawione tematy.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwoć udziału w konferencji.

1 komentarz:

  1. Ale fajoski blog, taki wow i wogóle cudowny taki.Malina po prostu, superoski tak trzymać, się ramy.

    OdpowiedzUsuń